Ostravské paneláky – přednáška v sobotu 18.5. od 18 hod

Marian Lipták, největší odborník na paneláky v Česku, bude mluvit o historii ostravských věžáků nebo králíkáren, jak se někdy panelovým domům říká. Ukáže vám všechny jejich typy – od nejstarších až po nejmladší, nebo typy domů, které nebyly nikdy realizovány, protože byly součástí deváté pětiletky a ta díky sametové revoluci ani nezačala.

Marian Lipták bude vyprávět také o tom, jak se vyráběly panely v panelárně a jak se z nich následně dům stavěl. Ukáže, co tvoří architekturu paneláků a proč bychom se ji neměli snažit schovávat pod pestrobarevné zateplené fasády. Také vám představí mnoho panelákových zajímavostí z různých koutů republiky.

Akce se koná v rámci festivalu Pestré vrstvy, který je také jejím organizátorem. Partnerem akce jsou Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz a Refill kancelář.

Vstupné: dobrovolné
Rezervace: povinnou rezervaci proveďte zasláním jména účastníka na e-mailovou adresu festival@pestrevrstvy.cz. Na jedno jméno lze rezervovat pouze jednu vstupenku. Rezervaci lze provést v odpoledních hodinách také telefonicky – 728916912.

Refill, Českobratrská 1888/14

18. 5. 2019 v 18 hod