Komentované prohlídky s REFILLem – začínáme 19. 9. v Přívoze

Procházíte kolem prázdných domů a říkáte si, jak to asi vypadá uvnitř? Co se v nich dělo za dob jejich největší slávy? Dá se z oprýskaných zdí a prachem pokrytých interiérů vyčíst jejich příběh? Možná si představujete, co by v nich mohlo být dnes, anebo se jen divíte, proč tak dlouho chátrají. Připravili jsme pro vás sérii tří komentovaných prohlídek opuštěných, oživených, anebo právě oživovaných budov. Za dobu naší existence jsme zmapovali přes stovku prostor a rádi se teď s vámi o některé perly podělíme. Které to budou?

Začneme prohlídkou tří různorodých míst v Přívoze, a to ve čtvrtek 19. 9. 2019.

Sejdeme se v pět před Hlavním nádražím u kašny, odkud půjdeme na návštěvu areálu na Wattově ulici, který nám učaroval atmosférou připomínající filmovou scénu. Nahlédneme i do místního „trojhalí“.
Pamatuje si někdo z vás kino Odra či Tuzex na Nádražní ulici? Obojí se nacházelo v domě, který jeho současný majitel opravuje a osobně nám povypráví o svých plánech.
Procházku ukončíme opodál v secesním domě, jehož přízemí nedávno oživil ateliér, kde se můžete přihlásit na výuku výtvarných technik.

Vstup zdarma.
Na akci je potřeba si rezervovat místo. Pište prosím na email info@refillova.cz. Děkujeme a těšíme se na setkání.

Další místa a data odtajníme postupně. Sledujte nás a příliš neváhejte s registrací, kapacita prohlídek bude omezena.